Postacie, miejsca, symbole ;)

Ludzie :

Wiktoria


Ma 19 lat, siostra Eryka, najlepsza przyjaciółka Nimfadory i narzeczona Cedrica. Jest także ukochaną Falena, z którym to połączyło ją Imevit. Dziewczyna kocha Cedrica nad życie i pragnie być tylko z nim, lecz ma świadomość, że Falen zrobi wszystko, żeby ich rozdzielić i samemu pojąć ją za żonę. 
* Tytuł szlachecki wraz z Erykiem otrzymali od młodszego z synów Wespazjana jako prezent na ich urodziny (zarówno Eryk, jak i Wiktoria urodzili się 7 lipca, lecz nie są bliźniętami).

Eryk


Ma 21 lat, starszy brat Wiktori i serdeczny przyjaciel Cedrica. Chłopak jest z wzajemnością zakochany w Nimfadorze, z którą połączyło go Imevit. Eryk robi wszystko, by uwolnić dziewczynę od zobowiązań wobec lorda Rebio II, za którego musi wyjść wbrew swojej woli.

 

 Elficka rodzina królewska :

Książę Falen III Selear 


Adoptowany syn Wespazjana Lupusa, dziedzic tronu Karaniry. Falen liczy sobie 126 lat i jest Dimidiamem, to znaczy pół elfem i pół wodnikiem. Dzięki temu, że jego matką była syrena, potrafi on kontrolować wodę, podczas gdy zwyczajne elfy nie mają władzy nad żadnym z żywiołów. Falen jest okrutny i bezwzględny. Nie cofnie się przed niczym, by zdobyć "należną" mu władzę. Zafascynowany krwawą ideologią swego wuja Kardena (który potem okazuje się być jego prawdziwym ojcem) przechodzi na stronę Zdrajców. 
Ma dwójkę dzieci z Temidą - bliźnięta Meridianę Nefemis i Naviela I Seleara.
Falen do szaleństwa jest zakochany w Wiktorii, lecz ta nie odwzajemnia jego uczucia.

 Książę Cedric IV Wisear 


Rodzony syn królaWespazjana i jego zmarłej żony -  królowej Iyane. Liczy sobie przeszło 123 lata. Cedric miał o wiele większe szanse na objęcie władzy na Karanirze, więc padł on ofiarą spisku swojego przybranego starszego brata Falena. Jest ukochanym Wiktorii i zrobi wszystko, by chronić ją i swą siostrę - Nimfadorę - przed zaślepionym rządzą władzy i zemsty Falenem.

Księżniczka Nimfadora Aelena 


Najmłodsza z trójki rodzeństwa, ma 119 lat. Nimfadora traktuje Wiktorię jak siostrę i jest wdzięczna jej i jej bratu za to, że razem z Cedriciem niestrudzenie szukają sposobu, który uchroniłby ją przed ślubem z lordem Rebio II. Księżniczka znana jest ze swojego dobrego serca i tego, że w każdym stara dostrzec chociaż krztę dobroci. Nigdy nie przestała wierzyć, że Falen, będący jej bratem, kiedyś zrozumie swoje błędy i nawróci się na dobrą drogę, by znów mogli być rodziną. 
 
 Król Wespazjan Lupus

 Sędziwy władca Karaniry, zwany "dobrym królem". Na tronie zasiadł dopiero po obaleniu starszego brata - Kardena - i tym samym zakończeniu pierwszej wojny ze Zdrajcami. Kocha wszystkie swoje dzieci jednakowo (nawet adoptowanego Falena) i chce dla nich jak najlepiej. Jest mądrym i miłościwym władcą, kochanym przez swój lud.

 Karden Upadły 

[zdetronizowany król]

 Znienawidzony brat Wespazjana a czczony przez Zdrajców monarcha. Uważał, że korona powinna wędrować w ręce TYLKO najstarszego syna, który powinien sprawować żelazne rządy i terror.

status : martwy

***CIEKAWOSTKI*** 
 1.  Niewiele osób wie, że drugim imieniem Kardena był właśnie Selear (podobnie jak u Falena). Na Karanirze istnieje zwyczaj, wedle którego każdemu pierworodnemu synowi kolejnych władców z rodu Imeny (czyli dynastii, do której m.in. należą Wespazjan, Karden ich dzieci i przodkowie) nadawane jest imię Selear. Drugi w kolejności starszeństwa syn otrzymuje imię Lupus, trzeci Wisear, a czwarty Nathalys. Jeżeli dany król posiadał więcej synów, nadawane były jeszcze inne imiona, ale to są cztery główne.
2. Cedric nosi miano Wisear, a nie Lupus, ponieważ w rzeczywistości jest trzecim dzieckiem Wespazjana, a nie drugim. Ced pochodzi z ciąży bliźniaczej i niestety drugi z bliźniaków (ten, który urodził się przed Cedriciem, i który powinien nosić imię Lupus) zmarł przy porodzie.

Matka Falena :

Persenope   

 

Syrena. Matka Falena. Jest córką króla Fesisa i królowej Jelinev, władców podwodnego świata, przez co posiada wielką moc, którą to odziedziczył po niej syn. Była pierwszą prawdziwą miłością Wespazjana Lupusa. Persenope jednak tylko się bawiła jego uczuciami... Kiedy zaszła w ciążę, Wespazjan nie posiadał się z radości, lecz wkrótce po urodzeniu się dziecka, okazało się, iż mały chłopczyk jest owocem romansu dziewczyny z Kardenem. To było jak nóż w plecy dla zakochanego Wespazjana. Persenope od razu po porodzie uciekła z pałacu, porzucając Falena w Alamer. Zostawiła synowi tylko list i błękitny klejnot, który książę zawsze nosi przy sobie.

Ród Seliwa:

Król Seliw IV


Władca Trójkrólestwa.Po śmierci Kardena chciał przygarnąć Falena, lecz Wespazjan sam postanowił adoptować chłopca. Seliw ma żonę Meropę i pięć córek. Nie posiada syna, więc w przyszłości na tronie Trójkrólestwa osadzi Naviego.

  Księżniczka Temida


Córka władcy Trójkrólestwa Seliwa, jednego z krajów Unii Kardeńskiej. Ma około 120 lat. Temida jest wyniosła i odnosi się z pogardą wobec elfów, nie będących Zdrajcami. Jej charakter złagodniał, gdy zaszła w ciążę z Falenem. Od razu pokochała Meridiane i Naviego. Księżniczka jest ślepo zakochana w ojcu swoich dzieci, a każde jego słowo traktuje jak świętość. Nie może przeboleć, iż książę nie odwzajemnia jej uczucia...

Cesarstwo Rosengard :

Księżniczka Rosalinda 

 Należy do nowo powołanego Zakonu Przymierza, w którym to zostaje jej powierzona rola szpiega. Dziewczyna ma zrobić wszystko, by wkupić się w łaski Falena, udając Zdrajczynię, i wyciągnąć od niego informacje dla Cedrica.

Pozostałe dzieci Kardena :

Książę Sevian 


Sevian jest najstarszym synem Kardena i lady Amerii. Liczy sobie przeszło 245 lat. Mimo iż ma takie samo prawo do tronu jak Falen, nie zamierza walczyć o koronę Karaniry. Władza go nie interesuje. Jego żoną jest księżna Merida, a córkami Amaris i Dalia. 
Z charakteru jest spokojny i ugodowy, lecz potrafi być stanowczy.
Prawa Zdrajców są dla niego świętością. 
Księżniczka Serena


Córka Kardena i księżnej Heleny z Gefebor, zamieszkującej Rottenmorten. Ma 182 lata. Serena to Zdrajczyni, lecz nie jest zła i nie posiada sadystycznych zapędów jak inni. Zawsze staje w obronie tego, co uważa za słuszne. Jako młoda dziewczyna została zmuszona do poślubienia dziedzica tronu Rottenmorten - Verinea.

Księżniczka Cassidy

Cassidy jest owocem romansu Kardena i driady Eliseii. Ma 143 lata. Zupełnie nie respektuje praw Zdrajców i robi wszystkim na przekór.

Żona Seviana :

Księżna Merida 


200 - letnia żona Seviana. Podobnie jak męża cechuje ją roztropność. Nie jest porywcza, jak większość Zdrajców. Kocha dzieci. Nie przepada za Falenem.
 
Dzieci  :Meridiane Nefemis Mała córeczka Falena III Seleara i Temidy seliwiańskiej. Księżniczka Karaniry i Trójkrólestwa. Jest w 3/4 elficą i 1/4 syreną po ojcu - wodniku.

Naviel I Selear


Brat bliźniak Meridiane. Książę Karaniry i Trójkrólestwa, dziedzic korony obu państw. W 3/4/ elf, a 1/4 wodnik. 

* Dzieci elfów ( i półelfów też ) bardzo szybko rosną. W tydzień po urodzeniu wyglądają już jak, np. miesięczne niemowlę, a naprawdę miesiąc albo dwa po narodzinach wyglądają już jak ok. roczne dzieci.

Ród Rebio 

Lord Rebio II 

 Syn przyjaciela Wespazjana Lupusa - Rebio I. Jest narzeczonym Nimfadory i jej dawnym przyjacielem z dzieciństwa. Co tu dużo mówić... Chce wykorzystać dziewczynę do objęcia władzy.

status: martwy

Miejsca :

Alamer 


Pałac będący siedzibą królów karanirskich od tysięcy lat. Serce Karaniry, najważniejsza twierdza...

Twierdza w Dolinie Smoczych Płomieni (Smocza Twierdza)


Ukryta Twierdza Zdrajców, w której była przetrzymywana Wiktoria.

Auren 
Pałac wzniesiony na jeziorze w Wielkim Lesie Cassiego. Tu zamieszkali, m.in. Cedric, Nimfadora, Eryk i Wiktoria, kiedy Falen zajął Alamer. Główne miejsce spotkań Zakonu.

Pieczęć Zdrajców : 


Herb Alamer :


Herb Auren :Proroctwa Alamer :


1. 
„Pewnego dnia wszystko się zmieni,


Gdy ludzkie rodzeństwo postawi stopy na elfiej ziemi.

Dnia tego samego, lecz roku innego zrodzeni


Pochodzący z narodu walecznego


I odwagą przewyższający nie jednego.


Chodź nie pozorni, nowy porządek na Karanirze zaprowadzą,


A trawiące królestwo kłamstwa i zdrady płomienie prawością ugaszą.


Sprawiedliwi, miłosierni


I mądrzy, mimo wieku.


Bratobójczej wojnie położą kres,


Nim Karaniry nadejdzie zmierzch.


Dwaj wielcy przywódcy,


Dwaj wielcy wrogowie


współpracować za ich pośrednictwem zaczną,


aby przeciw wspólnemu wrogowi wyruszyć…

I tylko wszyscy razem lud i siebie ocalić zdołają.”

2. 
"Wojna to okrutna zabawa.


Jeden zginie,

pewna sprawa.

Gdy dwóch braci

przeciw sobie stanąć się waży,

któryś życiem wnet przypłaci.

Zginąć musi któryś z braci,

a ten drugi spokój zaprowadzi.

Brat sprawiedliwi albo i nie,

kto jest kim później okaże się."

6 komentarzy:

 1. W Serenie jest mały błąd to córka Karena a nie Falena ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. OJ TAM, OJ TAM XD
   fAlEN I kArdEN brzmią podobnie, zaraz poprawię ;)

   Usuń
 2. WOW :O Pomimo, że to tylko przedstawienie postaci, to wow :D

  OdpowiedzUsuń
 3. oh ciezko ogarnac postacie xD

  OdpowiedzUsuń
 4. Ben Barnes <3

  OdpowiedzUsuń