Ciekawostki

Znajdziecie w tej zakładce ciekawostki, dotyczące bohaterów, :) Mam nadzieję, że wam się spodobają ;) Zakładka ta będzie dosyć często aktualizowana; dochodzić bd kolejne ciekawostki i anegdotki.

1. Zaręczyny Falena z Rosalindą (czasy, kiedy F. nie był jeszcze Zdrajcą) zostały zerwane dlatego, że książę niezłe pokłócił się z cesarzem Rosengardu a ojcem Rosalindy... Poszło głównie o to, że cesarz przyłapał go kilka razy na flirtowaniu z innymi kobietami (m.in. siostrą Rosie i jej kuzynką).. Jak widać Falen od początku miał małe problemy z wiernością... 
Rosalinda

2. Imevit Sereny, siostry Falena, wcale nie był jej mąż. Dziewczyna została poniekąd zmuszona do zawarcia małżeństwa z nim. Jako następca tronu Rottermorten, w którym Serena przebywała, książę Veriney nie miał prawnie żadnych ograniczeń, więc gdy zapragnął wziąć sobie ją za żonę, po prostu kazał ją sprowadzić do swojego zamku i wyprawić ceremonię. Oczywiście nie pytając Sereny o zdanie...
3. Jeszcze przed przeniesieniem na Karanirę Wiktoria i Eryk często miewali te same sny albo bardzo podobne. Nie byłoby w tym nic aż tak dziwnego, gdyby nie to, że śniła im się już kiedyś wyspa, łudząco podobna do Karaniry, widzieli jakby zarys Alamer...
4. Ponieważ Eryk z góry był przeznaczony Nimfadorze, jeszcze w Ludzkim Świecie nieświadomie szukał dziewczyny, która by odpowiadała jej opisowi (zarówno wyglądem, jak i cechami charakteru). Za każdym razem, gdy się w kimś zauroczył, szybko okazywało się, że "to nie jest to".  Kiedy zobaczył Nimfadorę pierwszy raz, od razu wiedział, że to tej szukał.

5. Temida wprost kocha teatr. Kiedy przed poznaniem Falena mieszkała jeszcze w Trójkrólestwie Seliwa, nie było tygodnia, w którym nie poszłaby do amfiteatru, podziwiać kunszt aktorski. Jej ulubioną sztuką
Serena
Kochankowie z Mealenik. Dokładnie na to przedstawienie zaciągnęła Falena podczas jego pobytu w pałacu Laxoris. Ponieważ dzieło te opowiada historię miłości dwójki młodych elfów, którzy finalnie zostają małżeństwem, miało to być delikatną aluzją dla Zdrajcy... Oczywiście Falen nie poją tej aluzji i znudzony tylko odliczał czas do końca.
6. Lunaris do pewnego stopnia umie przepowiadać przyszłość.
7. Imevit Falena  zaczęło działać dokładnie od momentu, w którym Falen dołączył do Wiktorii i Cedrica w Sali Tronowej, czyli wtedy kiedy Ced oprowadzał Tori po Alamer. Dlatego (w dosyć arogancki sposób) zaproponował dziewczynie, że przejmie pałeczkę, żeby nie musiała się dłużej "nudzić" z jego bratem. Jeśli uważnie czytaliście, dziewczyna dała mu jasno do zrozumienia, że może się nie kłopotać ;)
8. Kiedy Falen dowiedział się o obecności ludzi w Alamer (jeszcze zanim zobaczył Wiktorię i połączyło ich Imevit), miał plan wszystkich ich przepędzić, wrzucić z powrotem do morza, czy cokolwiek innego, byleby tylko zniknęli. Albowiem syn Kardena wiedział, że to ich przyjście zapowiadała przepowiednia i, że mogliby oni pokrzyżować mu planu dotyczace obalenia Wespazjana i "wygryzienia" Cedrica.
9. Falen ma małą bliznę nad prawą brwią - pamiątka po tym, jak Temida rzuciła w niego talerzem, gdy spotkali się w pałacowej kuchni. Cóż... Falen wtedy nie potrzebnie zaczął temat Wiktorii i mu się oberwało...
10.Kiedyś, gdy Falen, Cedric i Nimfadora byli dziećmi, Wespazjan zapytał ich, jakim zwierzęciem chcieliby się stać, gdyby mogli i dlaczego akurat takim. Nimfadora odpowiedziała, że chciałaby być kolorowym ptakiem i latać do najdalszych zakątków królestwa, a Cedric, że odważnym i silnym lwem. Falen natomiast stwierdził, że on chce stać się jadowitym wężem, aby gryźć po kostkach wszystkich idiotów tego świata i patrzeć, jak umierają od jego jadu... Ta... Falen miał wtedy w przeliczeniu na ludzki jakieś dwanaście lat, a mina Wespazjana, kiedy to usłyszał... Bezcenna xD
11. Każda gałąź rodu Imeny ma osobny herb. Selearowie mają za symbol węża (kobrę, dokładniej mówiąc), owijającą się wokół berła, Lupusowie szarego wilka, Wisearowie lwa, a Nathalysowie kruka z potrójną koroną na głowie.
12. Zarówno Karden, jak i Falen są leworęczni.
13. Rosalinda potrafi zaklinać węże. Rzadka umiejętność. Można się albo z nią urodzić, albo posiąść ją przez zabicie poprzedniego obdarowanego.Rosalinda się taka urodziła; odziedziczyła ją po ojcu, który pozbawił życia jednego ze Zdrajców, posiadających ową zdolność.
14. Tym razem jest to ciekawostka żywieniowa xD
Cedric, Eryk i Nimfadora są z tych, którzy wręcz kochają jedzenie. Zaręczam, że gdyby to było w karanijskim prawie dozwolone, cała trójka zawarłaby związek małżeński z ulubioną potrawą. xD Cedric i Eryk mimo zamiłowania do obżerania się zachowują dobrą budowę ciała dzięki wielogodzinnym treningom z mieczem w ręku najczęściej ;) Nimfadora natomiast z natury ma taki metabolizm, że mogłaby zjeść konia z kopytami, a i tak pozostanie drobniutka. Wiktoria z kolei jest rasowym niejadkiem. Podobnie jak nasz drogi Zdrajca. Falen praktycznie nic nie je.Czasami zapcha się czymś słodkim, ale poza tym to trudno zobaczyć go na uczcie z pełnym talerzem. Po prostu nie lubi jeść i dużo nie potrzebuje. Nic więc dziwnego, że Cedric zawsze się śmiał, że chyba nie będzie musiał zabijać Falena, bo ten najpewniej sam się w końcu zagłodzi. Temida natomiast wpadła w niezdrową manię odchudzania, ponieważ chce jak najszybciej odzyskać figurę po ciąży. Boi się, że jeśli szybko tego nie zrobi, Falen może ją zostawić i pójść do innej. Zgrabniejszej. Lepszej. 

15. Priwettus, przyjaciel Cedrica ( na razie praktycznie nie występuje w opowiadaniu, chyba że wspomniany, ale za jakiś czas będzie miał własny wątek ;) ), od zawsze był skrycie zakochany w Nimfadorze, ale nigdy jej tego nie wyznał, gdyż nie uważał się za dość dobrego.


3 komentarze:

  1. Też jestem leworęczna, przypadek? Nie sądzę : )

    OdpowiedzUsuń
  2. Odpowiedzi
    1. Niedługo :)Przepraszam za zaniedbanie, ale jakoś nie miałam ostatnio do nich głowy :^)

      Usuń